Straipsniai

Kaip išsirinkti tinkamiausius baldus?

Siūlome ypač platų baldų asortimentą: nuo keliolikos skirtingų rūšių baldų, skirtų Jūsų svetainei ar miegamajam, iki daugybės kolekcijų, kuriose rasite baldų ir vaikų kambariui, ir darbo kambariui ir kitoms Jūsų namuose esančioms patalpoms. Pasirinkimas toks platus, kad mūsų siūlomų baldų pakaks visam namui ar biurui apstatyti – rasite viską, ko reikia gražiam bei patogiam gyvenimui ar tam, kad galėtumėte kokybiškai vykdyti komercinę, gamybinę veiklą. Vis dėlto, kai galimų pasirinkimų tiek daug, verta žinoti į ką reikia atkreipti dėmesį, kad sprendimą priimtumėte greitai bei lengvai.

Virtuvės baldai

 • Virtuvės plotas nedidelis? Rinkitės virtuvinį komplektą, sudarytą iš mažų matmenų spintelių. Šis pasirinkimas optiškai padidins Jūsų virtuvę.
 • Buitinės technikos prietaisai - vienas svarbiausių virtuvės akcentų, tad rinkdamiesi virtuvės baldus būtinai atkreipkite dėmesį ir į tai, kokie buitinės technikos prietaisai bus Jūsų virtuvėje ir rinkitės baldus, kurių matmenys atitiktų buities prietaisų matmenis.
 • Dar viena paprasta taisyklė: kuo daugiau virtuvės rakandų, tuo daugiau spintelių prireiks jų laikymui.

Svetainės baldai

 • Vienas svarbiausių dalykų, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį renkantis svetainės baldus, yra jų bei svetainės ploto santykis: kuo didesnio ploto yra Jūsų svetainė, tuo didesnių matmenų bei masyvesnius svetainės baldus galite rinktis.
 • Šiuo metu Jūsų svetainė atlieka ir miegamojo funkciją? Tokiu atveju rinkitės sofą – lovą: šis baldas idealiai tik svečiams pasodinti, dienos metu taps jaukiu prieglobsčiu Jums radus laisvą minutę, o atėjus vakarui – taps patogia lova. Dar vienas baldas, kurį galime pasiūlyti tokiu atveju, yra komoda – tarpinis variantas tarp indaujos ar sekcijos, laikomos svetainėje, ir tarp spintos, laikomos miegamajame – talpi komoda puikiai tiks tiek svetainės, tiek miegamojo daiktų laikymui.
 • Paprastai bent dalį kiekvienos svetainės baldų sudaro minkštieji baldai, tad labai svarbu atkreipti dėmesį ir į jų audinius: jei sienos vienspalvės, svetainėje puikiai derės minkštieji baldai, pasiūti iš audinių, puoštų ornamentais.
 • Jei Jūsų svetainėje bus minkštieji baldai, parinkite jiems vietą, kur jų nepasiektų intensyvus saulės spindulių srautas – apsaugosite nuo išblukimo.

Vaikų kambario baldai

 • Jei Jūsų atžalų amžius siekia 4-5-erius metus, rinkdami baldus jų kambariui, jokiu būdu nepamirškite ir savo vaikų nuomonės – tokio amžiaus vaikas jau turi savo nuomonę apie tai, kokie baldai turėtų atsirasti kambaryje tad belieka tik jos paisyti, na, o jei tėvelių ir vaikų nuomonės labai skiriasi, būtina ieškoti kompromiso.
 • Belieka tik nepamiršti, kad vaikai auga labai greitai, tuo tarpu baldai yra ilgalaikė investicija. Taigi, būtina būti išmintingiems – rinkitės tokius baldus, kuriuos, vaikui ūgtelėjus, būtų galima transformuoti.
 • Jūsų vaikai dalinasi vienu kambariu, o pastarojo plotas nedidelis? Tokiu atveju, būtina ieškoti sprendimų, kaip išsaugoti kuo daugiau erdvės – juk jos augantiems vaikams niekada nebūna per daug. Būdų, kaip tai padaryti, yra daug, o vienas iš jų – priimti tinkamus sprendimus renkantis baldus. Vietos vaikų kambaryje tikrai sutaupysite tuo atveju, jei rinksitės dviaukštę lovą. Sprendimų galima rasti ir tuo atveju, kuomet  vienas vaikas gyvena nedideliame kambaryje. Esant tokiai situacijai svarbu sujungti poilsio bei pramogos skirtas zonas. Tokiu atveju idealiai tinka sofa - lovą, dieną kuo puikiausiai tarnaus žaidimams, o naktį – virs patogia lova saldžiausiam miegui.

Vonios kambario baldai

 • Vonia – nedidelė patalpa, kuriai reikia nedaug baldų. Būtent dėl šios priežasties harmoningą erdvę sukursite tuo atveju, jei rinkitės ne pavienius vonios baldus, o komplektus.
 • Retas šiai namų patalpai gali skirti didelį plotą – labai dažnai tenka galvoti, kaip į nedidelį plotą sutalpinti visus būtinus baldus bei kitus vonios atributus. Patalpa atrodys kur kas erdviau, jei sienos bus šviesių spalvų, o baldus rinksitės tamsių spalvų.

Trumpai apie baldų kolekcijas

 • Kolekcijų baldai – idealus variantas tiems, kurie nori savo namuose turėti puikiai tarpusavyje derančius baldus, o rinkdamiesi juos – sutaupyti laiko.
 • Išsirinkus tos pačios kolekcijos baldus, galima pagalvoti apie originalesnius dekoravimo elementus – prie tokių baldų puikai derės vienetiniai, rankų darbo, o galbūt netgi Jūsų pačių pagamintos, ar naujam gyvenimui prikeltos interjero detalės.

Na, o pabaigai – keletas universalių patarimų:

 • Visai nesvarbu, ką įsigijote – naują svetainės baldų komplektą, stalą biurui ar spintą vaikų kambariui – būtinai pasidomėkite, kaip tinkamai prižiūrėti naująjį pirkinį ir būtinai laikykitės šių nurodymų – tuomet baldas tarnaus ilgiau ir patikimiau. Švarai palaikyti naudokite tik konkrečiam baldui skirtas priemones (tai ypač svarbu tuo atveju, kuomet kalbame apie odinius baldus).
 • Esate iš tų žmonių, kurie mėgsta pertvarkas bei permainas namuose ar biure? Pirmenybę teikite daugiafunkciniams baldams – tokiu atveju  pokyčius įgyvendinti bus kur kas lengviau.
 • Dar vienas dalykas, neatsiejamas nuo bet kurios rūšies baldų - kaina. Jei baldų įsigijimui planuojate skirti daugiau lėšų, pirmenybę teikite mediniams, masyviems, unikaliems, nestandartiniams baldams, tuo tarpu, jei pageidaujate, kad šis pirkinys pareikalautų kuo mažiau išlaidų, dėmesį verta atkreipti į plastikinius, modernaus stiliaus baldus.
 • Yra baldų, kurie kuo puikiausiai tiks net  keliose patalpose: pavyzdžiui, indaują galite statyti tiek virtuvėje, tiek svetainėje, tiek valgomajame; spinta puikiai žiūrėsis tiek miegamajame, tiek prieškambaryje, tuo tarpu rašomasis stalas savo vietą gali atrasti tiek vaikų, tiek darbo kambaryje, kai kuriais atvejais – ir svetainėje. Jei ruošiatės pirkti kažkurį iš šių baldų ir manote, kad ateityje, jo buvimo vieta gali kisti, rinkitės tokius baldus, kuriuos būtų lengvai išmontuoti ir sumontuoti ar paprasta transportuoti iš vienos patalpos į kitą.
 • Neapsiribokite vien tik baldais – nepamirškite ir kitų prekių, Jūsų gyvenimą padarysiančių dar patogesniu bei gražesniu: grotelių lovoms, čiužinių, pagalvių, veidrodžių, batų dėžių. Šių prekių taip pat rasite pas mus.
Strapsnio komentarai
Kostas 2017-03-23 11:39

Super straipsnis ir patarimai. Ačiū jums labai!!! Kaip tik ruošiamės remontuoti vonios kambarį. Kaip ir patariate, rinksimės vonios baldus - komplektus. Tik klausimėlis, kokie vonios baldai yra patys kokybiškiausi? Galvojame rinktis ąžuoline spinteles ir įmontuotą keramikinę kriauklę. Dar kaip tik apsižiūrėjau čia esančius vonios baldus http://www.santechnikavoniai.lt/vonios-kambario-baldai.html tik vėlgi, kaip jų kokybė? Gal galite patarti... ?

Jūsų komentaras

Atsiliepimai

Jūsų vardas:

Jūsų el. paštas:

Jūsų telefonas:

Klausimas:

Uždaryti

Klauskite
Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.